Mumspace w Gdyni, czyli jak było na festiwalu See Bloggers

mumspace na seebloggers

W skrócie: genialnie!

I tak mogłabym to zostawić, bo to idealnie opisuje wszystko, co tam się działo. Ale od początku, po kolei i bez skrótów.

Festiwal See Blogger trwał dwa dni (22-23 lipca). Były to wypełnione po brzegi dni. Tutaj ogromne brawa dla organizatorów, za organizację licznych prelekcji, warsztatów oraz miejsc dla firm, które chętnie chcą współpracować z blogerami. To nie wszystko! Bo ten festiwal to przede wszystkim ludzie. Morze inspirujących, ciekawych ludzi w jednym miejscu. Możliwość spotkania i rozmowy dająca kopa pozytywnych myśli i energii do działania.

Cały event podzielony był na kilka stref:

 • strefa główna- education
 • strefa photo & travel
 • strefa cooking
 • strefa fashion & design
 • strefa kobiet

W strefie głównej królował You Tube. Spora część wykładów dotyczyła tego właśnie medium. Nie spędziłam tam zbyt dużo czasu, ponieważ uczestniczyłam w warsztatach.

Jak kreatywnie, ciekawie i odpowiedzialnie budować content przepisowy. Smak vs. Zdrowy Rozsądek

To było dobrze spędzone 45 min. Duża porcja wiedzy o żywieniu, poszukiwaniu inspiracji w kuchni oraz o tym, żeby gotować odpowiedzialnie (niemarnowanie jedzenia). Paneliści:Hania Stolińska gość Fit& Easy, Maciej Nowicki, Sebastian Olma, Maciej Majewski – prowadząca: Julita Strzałkowska Wrząca Kuchnia.

zielony-zdrowy-rozsadek

Enlarge your… „Lepiej być sławnym czy bogatym?” 

Motywacja aż kipiała podczas prezentacji Marka Ścibior z Buyblo.pl. Przedstawiał sławnych influencerów, ale również ludzi spoza branży. Opisał w jaki sposób dążyć na szczyt. Podawał przykłady i cytaty znanych.

 

Zielone warzywa w roli głównej. Fit&Easy i Sebastian Olma zapraszają na inspirujące warsztaty kulinarne. 

Tutaj dużo się działo, bo gotowałyśmy pod okiem szefa. Zielone produkty dostarczone przez Fit&Easy , przygotowałyśmy w dwóch grupach. Ziołowe jajko z pieczarkami, bobem, szynką drobiową i chrustem marchewkowym – taki otrzymałyśmy przepis. Smakowało niesamowicie. Natomiast podczas przygotowania wyglądało kosmicznie. Pod koniec warsztatów zostałam zapytana czy zostanę na kulinarną bitwę blogerów. Stwierdziłam, że zaryzykuję i zostanę.

Kulinarna bitwa blogerów

Oglądaliście Top Chef, albo Master Chef? Kojarzycie te zasłonięte skrzynie z wielką niewiadomą w środku? To właśnie czekało na mnie i na Justynę z Just DeliciousX – wielka niewiadoma. Do momentu kiedy usłyszałyśmy: czas start! Czekało na nas:

 • dorsz
 • ananas
 • batat
 • awokado

A zrobiłyśmy to:

 

I przeszłyśmy do finału! To było coś czego totalnie się nie spodziewałam, serio! W dużym szoku przygotowałam się na imprezę wieczorną, której motywem przewodnim był rock, a jednym ze sponsorów Lech Lite. To był czas na rozmowy, rozmowy i jeszcze więcej rozmów.

 

 

Kolejny dzień nie mniej emocjonujący rozpoczęłam od buszowania po stoiskach. Ewidentnie przeważała tematyka Beauty, ale przecież nie będę narzekać. My kobiety lubimy kosmetyki. Prawda?

Później udałam się na kolejne warsztaty  Zielone warzywa w roli głównej. Fit&Easy i Sebastian Olma zapraszają na inspirujące warsztaty kulinarne. 

Zrobiłyśmy przepyszną sałatkę z pieczonym awokado. Druga grupa przygotowała dorsza – dziewczyny podeślijcie mi koniecznie przepis!

I na koniec najbardziej zaskakujący punkt festiwalu Finał Kulinarnej Bitwy Blogerów. Towarzyszył nam stres, ale również pewność, że się z Justyną dogadamy. I niecierpliwość – co będzie w tej skrzynce? Produkty, które się nam ukazały:

 • cały kurczak
 • jarmuż
 • oliwa z oliwek Extra Vergine z białą truflą
 • kasza bulgur

Czas na wykonanie był dłuższy, ale wcale nie wydawało mi się, że to więcej czasu. Kiedy wszystko było gotowe, szefowie degustowali (taką miałyśmy nadzieję) nasze danie. Chwila niecierpliwości, oczekiwania i pobrzękiwania garami i…. wyniki. Kilka słów od Joseph’a Seeletso o daniu finałowym i Agnieszka Hyży Popielewicza ogłasza wyniki.

 

 

WYGRAŁYŚMY!!!

 

To ogromna radość, naprawdę. I jeszcze większy zaszczyt. W tym miejscu chciałabym podziękować:

Justynie z Just DeliciousX za niesamowitą współpracę

Joseph’owi Seeletso – bo to w jego team’ie byłyśmy (Joseph jest ambasadorem marki Siemens Home)

Ani Kosterna- Kaczmarek – znajdziecie ją pod nickiem @czosnekwpomidorach

Julicie Strzałkowskiej – znajdziecie ją pod nickiem@wrzacakuchnia

Dziękuję również sponsorom:

 • Duka Kitchen Life – @duka_kitchenlife_int
 • Siemens Home – @siemenshomepl
 • Carrefour Polska – @carrefourpolska
 • Fit&Easy – @fitandeasy.pl