To trzeba zobaczyć – motywujące, sportowe filmy

rocky

Mogłoby się wydawać, że to proste. Masz cel i do niego dążysz. A co się dzieje, kiedy na Twojej ułożonej ścieżce pojawiają się kłody, albo „skróty”? Rezygnujesz? Może ciężko Ci zacząć, znaleźć motywację.
Większość z nas, ma taki moment, że traci motywację, nie widzi sensu, jest zmęczony. To dobrze! Jesteśmy tylko, i aż ludźmi. Mamy prawo do chwil słabości, zwątpienia. Ważniejsze jest to, żeby z tych słabszych momentów wyciągnąć wnioski, albo wręcz czerpać siłę.

Struktura artykułu

Rocky – seria

Historia o tym, że każdemu może się udać. Bokser – amator, który walczy z zawodowcem i wygrywa! Marzenie? Nie. To ciężka praca, którą wykonał. Fakt, szczęście na początku też mu pomogło. Kolejne części to kolejne szanse, kolejni uczniowie.

„Nieważne, jak mocno uderzasz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu” – Rocky

ROCKY – trailer 

rocky
Źródło: http://comicvine.gamespot.com/rocky-balboa/4005-27611/

 

Trener 

Bo bycie trenerem to nie tylko trenowanie. To również motywacja, nauka i wychowywanie. Szczególnie, kiedy jest się trenerem drużyny młodzieżowej. Pokazuje to Samuel L. Jackson, jak trener Carter.

 ,,Naszym największym strachem nie jest to, że jesteśmy słabi. Nasz największy strach stanowi siła, której nie można przyjść z odsieczą. To nasze światło, a nie nasza mroczność nas przeraża. Uważając się za nic nie wartego, nie działasz na korzyść świata.”  – trener Carter

Trener – trailer 

coach
Źródło: http://www.coffeytalk.com/movies/coach-carter/

 

Fighter

Tego filmu nie mogło zabraknąć. Tematycznie podobny do „Rocky-iego”, bo również motywem przewodnim jest młody bokser. Dobra obsada aktorska, nie najgorzej pokazana autentyczna historia. Garść motywacji.

Fighter – trailer

fighter
Źródło: http://www.moviequotesandmore.com/the-fighter-quotes-1/


Gol! 
Piłkarski kopciuszek. Od zera do bohatera. Historia, która kończy się happy end’em, nie jest lekka. Młody, biedny oraz utalentowany Santiago zostaje zauważony przez selekcjonera, który proponuje mu wyjazd do Anglii i grę w znanym klubie. Obejrzyjcie.

GOL – trailer

gol
Źródło: http://sport24hours.blox.pl/2013/12/Sport-na-ekranach-kin.html

Dajcie znać jak się podobało.