Recepta na małżeństwo

recepta na małżeństwo

Ciągle szukamy sposobu, recepty na idealne, szczęśliwe życie, małżeństwo czy rodzicielstwo. Sprawdzamy możliwości, rankingi, listy na dobre życie, udany seks albo utrzymanie przyjaźni. Jak często nagłówki magazynów kuszą nas sposobami na idealne ciało, płaski brzuch, albo chcą nas przyciągnąć trikami na nieziemski/niezapomniany seks? Często! Właściwie w każdym kiosku znajdzie się mnóstwo z poradami (napisała ta, której artykuł ma tytuł: Recepta na małżeństwo). Dlatego idąc za ciosem (i zbliżającymi się Walentynkami) chciałabym podać Wam receptę na małżeństwo. Udane.

Daj sobie spokój z jego rozrzuconymi skarpetkami. Serio. Zacznij rozrzucać swoje. Masz zagwarantowane (w większości przypadków) zdziwienie. A na pewno spokój (o i ile nie jesteś pedantką). Możesz też ewentualnie liczyć na to, że to on zacznie je zbierać. (nie zapomnij przeczytać pkt 6)
Sortowanie prania / brudnych ubrań. Jeśli Twój luby nie sortuje prania nie pierz ich. W końcu te czyste się skończą i może zrozumie 😉 (tak przy okazji patrz pkt. 6)
Opieka nad dziećmi/dzieckiem. Zdecydowanie musisz mu na to pozwolić. To są też jego dzieci. Niech chodzą brudni. Przecież nic się im nie stanie. Mniej wartościowe śniadanie też nie zaszkodzi. Pozwól im cieszyć się wspólnym czasem i przebywaniem ze sobą.
Pozwólcie sobie na czas bez siebie. Miejcie swoje hobby. To poprawi Wam humor. Pozwoli na odpoczęcie od siebie. Przemyślenie spraw, przewietrzenie umysłu.
Dotykajcie się. Przytulajcie. Będąc na spacerze trzymajcie się za ręce. Czasem skradnij mu całusa.
Rozmawiajcie. Dzielcie się planami, marzeniami. Mówcie o tym co Was wkurza, a co sprawia radość. Mów o swoich emocjach i uczuciach, nie zawsze się domyśli. Facet musi mieć postawioną sprawę jasno.
Nicnierobienie razem. Wspólnie też się miło leniuchuje.
Szukajcie nowych sposobów na to by się zaskoczyć. Róbcie sobie drobne niespodzianki. Karteczka z miłosnym wyznaniem zostawiona w jego portfelu, miła wiadomość w środku dnia. To sprawi Wam przyjemność i może poprawić dzień.
Pamiętaj, że nie zawsze będzie różowo i bajecznie. Związek to ciągłe budowanie. A to nie jest łatwe. Ale i tak warto.
Przed użyciem, którejś z rad skonsultuj się z przyjaciółką, gdyż każda rada niewłaściwie stosowana może zaszkodzić, bądź się nie przyjąć. Pamiętaj , że o związek trzeba dbać.

Wpis powstał przy udziale mojego męża.

Ona: Prawda, że wpis nam się udał?
On: Ona ma rację, a ja mam święty spokój.