Wprowadzenie do… czyli od czego zacząć

strefa-kursow-logo

Zdarzają się ostatnio pytania od czego zacząć naukę programowania, albo stwierdzenie, że to jakaś czarna magia (ja w sumie do tej pory tak sądzę, jakoś to fajnie brzmi, że uczę się czarnej magii programowania).

Dlatego też postanowiłam krótko opisać Wam bardzo dobrze zrobiony kurs na 'start’. Serdecznie go polecam. „Wprowadzenie do tworzenia stron internetowych” na platformie szkoleniowej Strefa Kursów jest stworzony dla osób początkujących. Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, albo ta wiedza jest Wam potrzebna do innych celów(np. chcecie wiedzieć co to jest HTML i CSS, bo chcecie zmienić coś w szablonie na swoim blogu)- śmiało korzystajcie.

Kurs nie jest bardzo drogi. Kosztuje 69 zł, a przy pierwszych zakupach można jeszcze dostać 5% rabat.

Prowadzący w bardzo szczegółowy sposób, od podstaw wytłumaczy co będzie w ogóle potrzebne, żeby zacząć.  Kurs składa się z 11 rozdziałów i to pierwszy właśnie jest wprowadzeniem do całości. Dwa kolejne to wprowadzenie do HTML’a i opisanie podstawowych znaczeń np. znaczniki, klasy czy identyfikatory.

W kolejnych zapoznać się można z CSS-em, kaskadowym arkuszem stylów. Jak i co pisać, żeby nasza strona miała wygląd. Dowiecie się co to jest selektor, element pływający oraz responsywna strona.

Java Script i jQuery również pokrótce zostały omówione. Operatory, funkcje czy obiekty zostały opisane, a przykłady jasno pokazują z czym się to je… pisze.

Dopełnieniem są informacje o AJAX, wierszu poleceń, Node.js oraz Git’ie. Te kilka podstaw w zupełności wystarczy, żeby wiedzieć o co chodzi i żeby odrobinkę, rozumieć pewne geek’owe wypowiedzi.

Jeśli artykuł Ci się spodobał i przydał, udostępnij. Będzie mi bardzo miło.