Pomoc dla mam, czyli Mumspace Live

To był taki zwyczajny dzień. Pobudka, po którymś tam z kolei nocnym karmieniu nie była najłatwiejsza, ale poszło z górki. Śniadanie, kawa na tarasie. Mała w wózeczku, a starszak bawi się w Indianina. I nagle w niedospanym umyśle pojawia się myśl: „Magda, weź zadbaj o siebie. Bo kiedy to Tobie braknie sił, jak to będzie? Zadbaj o dietę, aktywność i o pasje, bo zgłupiejesz” Dlatego napisałam do Angeliki, dietetyczki, z prośbą o spotkanie i ułożenie diety. Tak zwyczajnie się to zaczęło. Od tej iskierki pomysłu.

Struktura artykułu

Od pomysłu do realizacji

Podczas tego spotkania, oprócz standardowego mierzenia i ważenia, sporo rozmawiałyśmy. Zaproponowałam wtedy, żebyśmy wspólnie przeprowadziły na żywo rozmowę dotyczącą diety mamy karmiącej piersią i kobiet w ciąży. To był październik. W tym czasie byłam również pod opieką fizjoterapeutki uroginekologicznej, Ani Biesiadeckiej z Pelvimed Rzeszów. Powolutku wracałam do aktywności fizycznej, ale mnożyło się wiele pytań. Pomyślałam, że nie ja jedna mam mnóstwo wątpliwości związanych z aktywnością fizyczną po porodzie, dlatego postanowiłyśmy z Anią porozmawiać o tym na żywo. To był strzał w dziesiątkę! I właśnie wtedy wymyśliłam serię wywiadów, które mogą pomóc mamom, kobietom – w podobnej sytuacji do mojej.

Parę słów o zamyśle – z kim rozmawiam

Pomysł był taki, żeby pomóc mamom, które urodziły, w dojściu do siebie, w odnalezieniu siebie i spokoju ducha. W kolejnym etapie chcę pomóc mamom w powrocie do pracy, bądź odnalezieniu pomysłu na siebie. Może przebranżowienie, może założenie swojej działalności gospodarczej? Kto wie?! Przecież wiadome jest, że na najlepsze pomysły wpadamy między przewijakiem, a zabawkami. A ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Z kim rozmawiałam?

Z dietetyczką Angeliką Skowron

Z fizjoterapeutką uroginekologiczną Anią Biesiadecką Pelvimed Rzeszów

Z fotografką Roksaną Głowińską – Liryka Atelier

Z założycielką Kaman Show- Agatą Koman-Więch – o wizerunku w sieci

Z makjiażystką Magdaleną Mazurek – Garborniak

Ze stylistką osobistą Justyną Majewską

Z trenerką zdrowia Pauliną Kawa – Zięba

Z rekruterką i projektantką kariery Justyną Pytko

Z seksuolożką, Małgorzatą Iwanek

Kilka rozmów z ciekawymi kobietami już za mną. A co planuję dalej?

  • Chcę pokazać historie mam, które już mają swój biznes i inspirują inne kobiety do działania.
  • Chcę porozmawiać z psychologiem, mediatorem, doulą, ginekologiem, fizjoterapeutą uroginekologicznym

Jeśli znasz kogoś, kto wpasowuje się w osoby, o których pisałam wyżej – daj mi proszę znać.