Piękne InstaStories i Instagram – przydatne aplikacje

Coraz częściej i chętniej na Instagramie oglądamy InstaStories. Dlatego ważne jest, żeby nie tylko nasze zdjęcia wyglądały świetnie, ale żeby to InstaStories właśnie było równie dopieszczone. O ile nie bardziej. Jak w takim razie zadbać o to, żeby było ciekawie, ładnie, w miarę szybko i dodatkowo zgodnie z naszym stylem, bądź brandingiem marki?

Po pierwsze i najważniejsze: zadbaj o jakość zdjęć i filmów.

Przed zrobieniem zdjęcia czy wideo… wyczyść obiektyw. To częsty błąd i przeoczenie. A samo to potrafi zrobić robotę.

Zadbaj o to, żeby zdjęcia i InstaStories było spójne. Wybierz swój kolor, bądź filtr i korzystaj z niego.

Instagram posiada wbudowaną możliwość edycji zdjęć. Jest ona dobrze zbudowana. Jeśli jednak potrzebujesz więcej, to podrzucam aplikacje do obróbki zdjęć.

Struktura artykułu

Aplikacje do obróbki zdjęć

Adobe Lightroom

Aplikację od Adobe można pobrać za darmo i korzystać z niej również za free. Ma ona wtedy ograniczone funkcje, nie na tyle jednak, żeby nie chcieć z niej korzystać. W opcji płatnej można korzystać z presetów i zapisywać własne. Uwielbiam korzystać i mam już zapisane swoje ulubione ustawienia. Gotowe presety można znaleźć na przeróżnych, oczywiście w wersji płatnej i bezpłatnej. Ale o tym później.

Snapseed

To bardzo wszechstronna apka, łatwa w obsłudze i darmowa. Można pobawić się ekspozycją, kontrastem oraz filtrami. Dwie ciekawe opcje:

• Selektywnie – skorzystaj z technologii „punktów kontrolnych”, by umieścić nawet osiem punktów na zdjęciu i przypisać do nich ulepszenia – resztę zrobi algorytm

• Naprawianie – usuń nieproszonego sąsiada z grupowego zdjęcia, albo niedoskonałości z twarzy 😉

Pisząc o Adobe Lightroom wspominałam o presetach, dlatego teraz napiszę o nich ciut więcej.

Co to jest preset?

Preset to innymi słowy grupa, zestaw ustawień parametrów zdjęcia pozwalający uzyskać określony efekt kolorystyczny. Odpowiednie ustawienie kolorów, cieni, światła, prześwietleń i nasycenia wydobywają ze zdjęcia to co najlepsze, jednocześnie zdjęcie nie będzie przerysowane. Fotografia wygląda naturalnie i profesjonalnie, nie ważne czy robisz zdjęcie telefonem czy lustrzanką.

Skąd pobierać presety?

Bezpłatne (można też wpisać w google: free lightroom preset i wybierać, i wybierać…)

PresetLove.com – ogromny zasób presetów.

Płatne

Instacademy – to polska firma stworzona przez Joannę Banaszewską. Można tam kupić nie tylko presety, ale również nakejki na InstaStories (które dodatkowo uatrakcyjniają relacje) i podręczniki dotyczące Instagram’a. Na blogu znajduje się wiele artykułów, które pomogą w rozwoju konta na Instagramie.

Travelicious – w sklepie Kasi znajdują się presety, które odmienią wakacyjne zdjęcia, ale też pięknie uwydatnią codzienne fotografie.

Aplikacje do InstaStories

Dzięki tym aplikacjom relacje będą atrakcyjniejsze: można dodać kilka zdjęć i dodać opis. Wszystko to w ciekawej animacji.

  • InShot – aplikacja idealna dla kogoś kto chce spróbować swoich sił we vlogowaniu. Można połączyć zdjęcia i wideo oraz dodać delikatną muzykę.
  • Storybeat – można dodać albo wideo, albo zdjęcia. Można dodać muzykę
  • Lomotif – w tej aplikacji można dodać muzykę, dopasować wideo i zdjęcia. Intuicyjna w obsłudze. Pozwala na stworzenie interesujących relacji.
  • Canva – umożliwia tworzenie interesujących relacji, grafik na profile społecznościowe czy okładek wyróżnionych na relacje
  • StoryStar
  • Unfold
  • Mojo
  • YouCut – dzięki tej aplikacji film powyżej minuty można pociąć na odpowiednie fragmenty na relacje.
  • AutoCap – automatyczne dodawanie napisów na relację
  • XRecorder – nagrywanie ekranu

A z jakich aplikacji do tworzenia relacji na Instagram Ty korzystasz? Podziel się w komentarzu. Jeśli spodobał Ci się artykuł to udostępnij go znajomym, którym również może się przydać.