CheckCheck – o projekcie na konkurs DSP

check

Wspomniałam w Podsumowaniu Lutego , że biorę udział w konkursie Daj Się Poznać 2017. Teraz powiem Wam czego ten projekt ma dotyczyć, i o ile zdania nie zmienię (jestem kobietą, więc spodziewać się można wszystkiego) to tak będzie to wyglądać.

W pracy z klientem komunikacja jest bardzo ważna i odgrywa kluczową rolę. Zrozumienie co klient miał na myśli (albo dostrzeżenie tej myśli), w procesie tworzenia, a właściwie to nawet i przed nim, „układa” współpracę. I zapewne zdarzyło się Wam, że już „to” macie i bierzecie się do pracy. Stworzyliście logo, dobraliście kolory, zoptymalizowaliście zapytania do bazy danych… A tu klient dzwoni, że nic nie ma (a przecież u nas działa;]).

Tak powstał mój pomysł. A gdyby stworzyć takiego GIT’a, tylko do pracy z klientem? Gdybyśmy mogli widoczne elementy projektu wstawiać w jedno miejsce, albo opisywać etap pracy (np. że dodaliśmy panel logowania klienta)? Przecież usprawniłoby nam to pracę i współpracę. Prawda?

Klient miałby wgląd w poszczególne etapy projektu oraz posiadałby możliwość skomentowania ich. Na początku współpracy otrzymałby unikalny link, pod którym mógłby sprawdzać projekt.

Twórca dodaje nazwę projektu, pliki, opisy/statusy. Generuje unikalny link oraz również posiada możliwość komentowania.

Czego użyję do stworzenia CheckCheck?

  • HTML5
  • CSS3
  • Bootstrap
  • JavaScript
  • PHP
  • MySQL

Nie wykluczam, że dorzucę sobie jakiegoś Angular’a albo React’a (no bo czemu nie?), ale to będą dalsze etapy projektu.

Na ten moment sprawdzałam jak wygląda (i czy działa) załadowanie / dołączenie plików (PHP). Poszalałam w tym tygodniu 😉